Cuma Mesajları

Cuma Mesajları

Allah’ım dünyanın dört bir yanında açlıktan, savaştan, salgın hastalıktan ölen çocukları, mazlumları cennetinde misafir et. Hayırlı Cumalar. http:///guzel-mesajlar/cuma-mesajlari.html

Allah’ım sen aramızdan iyi niyetle olduğunu düşünerek Müslümanlara zarar verenlere fırsat verme. Yarabbi sen hayırlı dualarımızı kabul et. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım Sen bize şah damarımızdan daha yakınsın. Semi olan da Basar olan da sensin. Sen söylediklerimizi de içimizde tuttuklarımızı da bilirsin. Rabbim sen içi, dışı bir kullarından eyle. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım senden başka el açacak hiçbir makam yoktur. Senden başka gidecek hiçbir kapımız yoktur. El açtık huzurunda; bizi Kurandan, imandan ve İslam’dan ayırma. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı bağışla. Sana ortak koşmaktan, senden gayrısına kul olmaktan sana sığınırız. Allah’ım zulmetmekten de zulme uğramaktan da sana sığınırız. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Esma’ül Hüsna hürmetine, Vücut, Kıdem, Beka hürmetine, Vahdaniyet hürmetine, Muhalefetün Li’l-havadis, Kıyam Binefsihi hürmetine, şu mübarek Cuma hürmetine, günahlarımızıaffeyle. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! İmanlı bir ömür, bereketli kazanç, sağlıklı bir beden, salih bir eş, hayırlı evlat, güzel ahlak, iyi komşu nasip et. Hayırlı Cumalar.

Başlar düşünce dara, eller açılır Allah’a, Rabbim sen bizi zorda koyma. Allah bizi, kendisini her daim ananlardan eylesin. Hayırlı cumalar.

Bir yolcuyuz şu fani dünyada. Rabbim yolu iman, yükü ihlas, azığı namaz olanlardan eylesin. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Cumanız mübarek, dualarınız kabul olsun. Rabbim hayırlı işlerinizde yardımcınız olsun.  Allah’ın selamı, bereketi üzerinize olsun. Hayırlı Cumalar.

Dünya,  ahiretin tarlasıdır. Rabbim dünya denilen bu tarlaya ahirette hasadını yapabileceğimiz ameller ekmeyi nasip etsin. Dualarınız kabul, Cumanız mübarek olsun.

Eller açıldığında Hakka, en samimi dualar gelir akla, Allah’ım sen sevdiklerimizi kötülüklerden sakla. Cumanız mübarek olsun. Allah’a emanet olun.

En Güzel Cuma Mesajları, Cuma Sözleri, Cuma Günü Mesajları, Cuma Mesajları Facebook, Kısa Cuma Mesajları, Cuma Duası Mesajları;

Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara – 153) Hayırlı Cumalar.

Ey kurban olduğum Allah’ım! Hiç şüphesiz sen varsın, birsin, içimizdekileri bilirsin. Sen bizi içi dışı bir kullarından eyle. Bizi utandırma. Bizi eksik sözden, kem ağızdan koru. Hayırlı Cumalar.

Ey yeri, göğü ve ikisi arasındakileri yaratan Rabbim. Bizi huzurunda mahzun olanlardan eyleme, bizi Kevserin nasip olduğu kullarından eyle, bizi cehennem ateşinden koru. Amin. Hayırlı Cumalar.

Gününüz hayırlı, bereketli, bol kazançlı, olsun. Selamların en güzeli Allah’ın selamı üzerinize olsun. Cumanız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur. O Rahmandır, O Rahimdir. O din gününün sahibidir. Rabbim o gün bizi nimetlendirdiklerinden eyle. Cumanız mübarek olsun.

Haydi Muhammed (sav.) gir cennete dediklerinde; ‘ümmetim’ diyen peygamber, salat ve selam üzerine. Rabbim cennette sana komşu olmayı nasip etsin. Cumanız mübarek olsun.

Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak hayır ile de şer ile de deniyoruz. Ancak bize döndürüleceksiniz. (ENBİYA – 35) Dualarınız kabul, Cumanız mübarek olsun.

Kalpler taşlaşmış, yumuşamıyor, diller lal olmuş, hakkı demiyor, akıl zay olmuş, doğru düşünmüyor. Rabbim bizi aklı, dili, kalbi ihlaslı olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.

Müslüman, Müslümanın kusurunu aramaz, onun ayıbını kapatır, onu düzeltir. Allah’ım bizim eksiklerimizi sen tamamla, bizim kusurlarımızı sen kapat. Amin. Hayırlı Cumalar.

Müslümanın Müslüman için yapabileceği en hayırlı iş ona gıyabında dua etmektir. Allah’ım bizi kardeşleri için dua eden kullarından eyle. Bizi gıyabında kardeşlerinin dua ettiği kullarından eyle. Hayırlı Cumalar.

O’nun olmayan bir mülk yok ki şükretmeyelim, O’nun olmayan bir nimet yok ki hamdetmeyelim,O’nun olmayan bir şey yok ki, O’nsuz düşünelim. Rabbim bizi her daim şükredenlerden eyle. Hayırlı Cumalar.

Rabbim kimseye çekemeyeceği yükü vermezmiş. O her işimizde yar ve yardımcımız olsun. Amin. Hayırlı Cumalar.

Rabbim sen şu aziz Cuma hürmetine, dertlilere derman, hastalara şifa, borçlulara edalar ihsan et. Bizleri ateşin yakıcılığından koru. Bizlere Sırattan geçebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar.

Rabbim! Sen kimsesizlerin kimsesi, yetimlerin sahibi, sen yolda kalmışın yoldaşısın. Allah’ım sen bize de yoldaş ol. Bizi kötülüklere karşı koru, evlatlarımızı iyi insanlarla karşılaştır. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim, sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

Selamların en güzeli Allah’ın selamı, bereketi, ihsanı üzerinize olsun. Rabbim hayırlı dualarınızı kabul etsin. Hayırlı Cumalar.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir. Koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. Hayırlı Cumalar

Zulüm kimsenin yanına kalmaz, zalim ancak kendi nefsine zulmeder, mazlum ahı zalimin vahı olur. Allah’ım, zulmetmekten de zulme uğramaktan da sana sığınırız. Hayırlı Cumalar.

Adem aleyhisselam, Cuma günü yaratıldı. Cuma günü Cennetten çıkarıldı. Cennettekiler Allah’u Teala’yı Cuma günleri göreceklerdir. Cumamız Mubarek dualarınız kabul olsun.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Allah’ım! Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin. Tüm Müslümanların Cuması Mübarek Olsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

Allah’ım, Hazreti Muhammed ve Âline her vakit, her an ve her durumda, diğer tüm rahmet ettiğin kullarınki kadar, hatta Senden başkasının bilemeyeceği sayıda kat kat salat eyle! Hiç şüphesiz Sen dilediğini yapansın. Cuma’mız mübarek olsun.

ALLAH’ım, kalbimizi iman ve Kur’an nuruyla nurlandır. ALLAH’ım, Sana karşı fakrımızla bizi zengin kıl; Senden istiğna ile bizi fakir düşürme. Biz kendi havl ve kuvvetimizden teberrî edip Senin havl ve kuvvetine iltica ettik. Sen de bizi, Sana tevekkül edenlerden eyle. Bizi nefsimize terk etme. Bizi hıfzınla koru. Bize ve erkek, kadın bütün mü’minlere rahmet et. Kıymetli Kardeşlerim Cumamız Mubarek olsun inşallah… http:///guzel-mesajlar/cuma-mesajlari.html

Allah’ım, kin, kibir ve kim ne der hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.

Allah’ım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak sensin. Cuma’mız Mübarek olsun Hayırlı nurlu cumalar…

Allah’ım. Fayda vermeyen ilimden, doymayan nefisten, ilahi dergaha yükselmeyen amelden, kabul olmayan duadan sana sığınırım. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ın (c.c.) rahmeti, mağfireti, bereketi üzerinize olsun. Rabbim günümüzü hayırlı ve bereketli kılsın, talebelere zihin açıklığı nasip eylesin. Hayırlı cumalar diliyorum.

Allah’u Teala Cuma gününü Müslümanlara mahsus kılmıştır. Cuma namazı vaktinde alış-veriş günahtır. Cumamız Mübarek olsun inşaAllah.

Ayakları şişerdi, o öpülesi ayakları. Ama bizim gibi sabahlara kadar gezmekten değil, sabaha kadar ibadet etmekten. Az yerdi, ama bizim gibi rejim yapmak için değil, fakirliği seçtiğinden. Gece gündüz ağlardı, o ağlayınca meleklerin gözleri dolardı ama bizim gibi pembe diziler yüzünden değil, Mevla’ya olan aşkından. Ne kadar farklıyız değil mi Allah Rasulünden. Mevla bütün amellerimiz ve niyetlerimizle ona benzemeyi nasip etsin. Amin. Hayırlı cumalar.

Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun hayırlı cumalar dilerim.

Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.

Bu güzel cuma gecesinde, rahmetin gökyüzünden yağarken, sana açılan elleri ve çekilen salavat şerifleri boş çevirme Allah’ım. Hayırlı Cumalar dilerim.

Bugün bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın rauf adıyla, kalbimizdeki marazları gidersin şafi namıyla. Cumanız mübarek olsun!

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim, hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Amin. Cumamız bayram tadında olsun inşaALLAH.

Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah’ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

132 kayıttan 1 ile 51 arası kayıt gösteriliyor.