Harbi Sözler

Harbi Sözler

0’ dan başlarsın yaşama, 1 bakmışsın girivermiş hayatına, 2 de bir özlersin, 3 günlük ayrılık ölüm gibi gelir, 4 gözle beklersin, 5 vakit namazdan daha bağlısındır, 6 üstü insandır halbuki, 7 kat göklerde hissettirir kendini, 8 köşesindir mutluluktan, 9 doğurursun beklemekten, 10’ u seversin; onu çok seversin.

Allah seni öyle güzel yaratmış ki üzmeye cesaret ister. O kadar tatlı yaratmış ki kıymaya yürek ister. Öyle güzel gönül vermiş ki onu kazanmak dünyaya bedel.

Arkadaşlığın büyüsünü tadanlardanım, dostluğun kavramını yaşayanlardanım. Bir söz söyle bana ta uzaklardan içten olsun. Arkadaşça, dostça bir selam gönder bana yürekten olsun.

Aşk elmayı yemekle başlar, ayvayı yemekle biter.

Aşk gerçekleri göstermektir, sanal oyunlar peşinden koşup seni seviyorum demek değildir, seviyorsan sonuna kadar gideceksin, gidemiyorsan bitireceksin.

Aşklarımız sanal değil güzelim harbi, biz sevdik mi gideriz ebedi, senin gibi insanların yeri bar köşeleri, benim aşkım boğar seni…

Aşkta ilk duyulan şey sıcaklıktır. Bu yüzden seven ateşten korkmaz…

Ayrıldıktan sonra kaşardı diyen aptal, kaşarla çıkacak kadar yavşak mıydın?

Ben hiç büyümedim aslında, hep 17 yaşımdayım. Ne çocuğum ne genç hep uçarıyım. Ne adını koyabiliyorum aşkın nede oyun diyebiliyorum. Bazen bir kule yapıyorum hayallerden bazen de hayat denilen kulede tutunmaya çalışıyorum. Ne simsiyah gözleri çıkıyor aklımdan yarimin ne de oyun parkında oynayan çocukluğum gidiyor gözlerimden. Meğer nede çabuk geçmiş yıllarım. Bak yarim gördün mü dile kolay 30 yaşımdayım. Geçse de yıllar bitse de ömür değişmeyen bir şey var. Ben hiç büyümedim aslında, hep17 yaşımdayım.

Bilirim buz dağıdır özlem, eflatun sabahlarda, bilirim kulaklarım çınladığında özleyenim vardır uzaklarda ve yine bilirim ki özleyenim özlediğimdir aslında!

Bir çığlıktı yalnızlığım ve hepiniz sağırdınız .

Bir süre sonra bir eli tutmakla, bir ruhu zincirlemek arasındaki ince farkı öğrenirsin. Ve her şeyi bugünü düşünerek yapmayı da öğrenirsin. Çünkü yarınla ilgili her şey belirsizdir. Bu yüzden başka birisinin sana çiçek getirmesini beklemeden, kendini bahçeni yarat ve kendi ruhunu kendin süsle.

Bir umutsa yaşamak ve özlem duymak kanıtıysa sevdaların, bir buse yolluyorum sana özlemlerine ilaç, yarınlarına umut. Sen istersen beni yine unut.

Bırak güneş doğsun. Bırak dünya haine kalsın. Bırak yalancının değirmeni dönsün. Ama, yaşamayı bırakma. Sen yaşa ki; Alem güzel görsün.

Biz afili sözler söylemeyiz sevgilimize, biz sosyetik kelimeler tüketmeyiz aşkımıza, biz harbi adamız severiz,  biz delikanlı adamız sevdik mi Allah’ına kadar taparız…

Biz ölmek için doğduk güzelim, Azrail alır benim canımı, ne aşk bitirir beni ne sevgi, Allah’ım var yalan gerisi.

Canımdaki her nefes nefesine eklensin. İçimdeki her heves hayalinde demlensin. Bırak yaralı gönlüm varlığınla renklensin. Sen benim yüreğimde yaşadıkça özelsin.

Delikanlılık ne racon kesmek, ne adam öldürmek, ne de haraç yemektir. Delikanlılık akşam olunca evine ekmek götürmektir.

Dostluk dediğin matematiksel olmalı. Sevinci çarpmalı, üzüntüyü bölmeli, geçmişi çıkarmalı, geleceği toplamalı. Dost dediğin ya senin gibi olmalı, ya da hiç olmamalı.

Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

Geceleri uzaklara çığlık olur sesim, denizden çıkan yosun kokusundan keskin sana özlemim, bu gecede sırf senin için kapanıyor gözlerim, iyi geceler her şeyim.

Gidiş ve gelişlerin içinde kaybolur gider akıl gemisi. Hayata ya erkenden ya da çok geç demir atar. Ama zamanla barışık sevgiler vardır, onlar rotasını hiç şaşırmazlar. Yüreğimin dümeni de senin gülüşüne kayar. Bu yüzden hep gül, çünkü ağlarsan bil ki uzaklarda bir gemi batar.

Gitmelerin korkutmuyor artık, kokunu sök duvarlardan, bütün eşyaları topla, kapıyı hızlı çarp kararlı olsun, yalınayak kaldı bir sevdam daha, kederim bana ders olsun.

Göremediysem bir kelebeğin kanatlarındaki gökkuşağını, yanmadıysam kokusu ile bir karanfilin, dokunmadıysam bir bebeğin teninde saflığın yüreğine, vur beni alnımdan.

Gözlerin türküler kadar sevdalı, gözlerim seyrindedir harelerinin, desen ki aşk için arşın arşın ölelim, gözyaşlarına mendil olur yüreğim.

Harbi adamız bizde olmaz geri, takarız vitesi 5 e gideriz ileri, arkaya bakma dönemezsin geri, bu alemi ben dizerim önüme, aşkımı izler hepsi.

Harbi erkek kaba gücünü, güçsüz insanlar üzerinde kullanmaz.

Harbi erkek susacağı zamanı da, konuşacağı zamanı da iyi bilir.

Harbi erkek “seni seviyorum” demekten gocunmaz.

Hayat çatlak bardaktaki suya benzer, içsen de tükenir içmesen de. Bu yüzden hayattan tat almaya bak çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da.

Hayat cesur olmaktır biraz. Hayat tavır koymaktır biraz. Fedakar olmazsan, yürekten yanmazsan, duyguların adı sevda olmaz.

Hayatın yüreğine ulaştığında, her şeyde bir güzellik bulacaksın!

Hayatta edindiğim tecrübeler, yediğim kazıkların toplamıdır.

Her sarnıç küflü bir yağmuru, her sevda bir ayrılığı yaşar.

Her şeye rağmen korkutmasın seni bu sevdanın ateşi. Her yangın önce başladığı yeri yakar. Sana küçük kendime büyük gelen yüreğimde, yıllar geçse de senin adın yazar. Ve bil ki sevdiğim uslanmaz ruhum yaşadıkça seni sever, sevdikçe seni yaşar.

Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

Namımızın büyüklüğü, dostlarımızın büyüklüğündendir.

Nisan yağmuru yılanın ağzına düşünce zehir, midyenin ağzına düşünce inci olurmuş. Sen neyin yağmurusun ki yüreğime düşünce her şeyim oldun!

Paslı bir yalnızlıktı avuçlarımda, ardımda bir yürek yükü rüzgar. Ne zaman sevmeye koyulsam, doğrulup çoğaldı ayrılıklar.

Rüyalar görülmeye değer, gerçekler ise yaşamaya değerdir. Sen benim gördüğüm en güzel rüya, yaşadıkça bitmesini istemediğim tek gerçeğimsin.

Sakin üzmesin seni karşılıksız sevgiler, bağrına taş basarsın acılar bir gün diner. Giden gitsin aldırma yangınlarda söner. Sakin dönüp bakma ardına krallar önde  gider.

Sanal alem işte, dalgasız denize herkes kaptan!

Sen sadece vasiyetimi yazdığım kağıdın üstündeki kelimelerin sonundaki nokta olursun…

Seni hala öyle çok seviyorum ki sevgim aşktan öte. Eğer aşk safsa gerçekten, bir gün bana dönecektir. Dönersem bırakma, dönersen bırakmam!

Seni seviyorum ağır cümledir, herkese söylenmez. Bazen yıllarca aranır, bazen yıllarca beklenir, o bir çift söz için. Dili yakar, dudağı yakar, bedeni kavurur, lime lime eder. Velhasıl yürek işidir. Bir ömür pahasına bir defa söylenir.

Sensiz olduğum her an kalbim duracak sanki o an, sensin benim sözlerim aşkındır benim nefesim…

Sesine mevsimler eğilsin, gözlerine baharlar ağlasın. Sen sevmesini bilene, en güzel armağansın. Değerini bilemeyenler kaybettiklerine yansın.

Sevgi suyuna hasret aşk tarlasıyım. Dökülmekten usanmış göz yaşıyım. Paramparça olmuş kalp yarasıyım. Ama en önemlisi, seni unutmayacak bir baş belasıyım…

Yağan yağmur gibisin hem duru hem huzur dolu, akan ırmak gibisin bazen sakin bazen deli dolu, denizde olan inci gibisin, hem bir tanesin hem de çok değerlisin!

Yağmur, mutluluğuma gölge düşürmek için yağıyorsun aldırmıyorum. Niyetin beni ıslatmaksa ben zaten ağlıyorum.

Yalan sokaklarda buldum seni, bilemezdim seni böyle seveceğimi, sensizlik oldu şimdi sonum, ölüm olacak artık sonum…

57 kayıttan 1 ile 51 arası kayıt gösteriliyor.