Sevgiliye Sözler

Sevgiliye Sözler

Aşkını yüreğimde sakladım ama anlamadın, gözlerini gözlerimde sakladın anlamadım, seni seviyorum dedin yine anlamadın, ne yapıyım senin de seni seviyorum diyebilmen için

Bazı geceler gökyüzünde ayı göremezsin ama bilirsin ay gecenin içinde saklıdır tıpkı yanımda olmasanda her zaman kalbimde olduğun gibi hep içimdesin

Benim için hayatta iki şey önemlidir, biri sen diğeri özgürlüğüm. Özgürlüğüm için canımı, senin için özgürlüğümü feda ederim.

Benim imza attığım kalbe kimse şair olamaz!

Bil ki katıksız sancılara razıyım yokluğun olmasa. Bil ki bir avuç biber gözlerime serpilen. Ellerimde silinmemiş ellerinin izleri. Durup şiirler yazıyorum yoluna. İçimde sıkıntıların en dayanılmaz şekli. Kaçıncı kere saatleri susturuyorum…

Bir bakışın manası hiçbir lisanda yoktur bir bakış bazen bir şifa bazen sihirli bir oktur bir bakış bir aşığa neler neler anlatır bir bakış bir aşığı yıllarca ağlatır…

Bir deniz düşün susuz bir bahar düşün çiçeksiz bir insan düşün sevgisiz birde beni düşün sensiz

Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.

Bir gün buluşacağımız yere gelmezsem dünyanın bütün renklerinden oluşan bir demet çiçek yaptır çünkü beni senden ayıracak tek kuvvet ölüm beni yakalamış demektir.

Bir gün yağmura yakalanırsan benden kaçtığın gibi yağmurdan da kaç. Çünkü bulutların arkasında kaybolan aşkı için ağlayan benim.

Birine verilecek değerler uğruna feda edilebileceklerle ölçülüyorsa aç gözlerini etrafına bak bu gördüğün her şeyi sana senin için feda ederim ama sakin aynaya bakma.

Birlikte yaşayabileceğin biriyle değil, onsuz yaşayamayacağın biriyle ol. Gelip boşluk dolduranlardan değil, gittiğinde yeri dolmayanlardan olsun.

Biz sevdiğimizi iki öpücük için değil bir ömür birlikte olmak için severiz.

Canım aşkım gitme uzaklara… Sana ihtiyacım var, gidenler dönmüyor geri…

Dün gece rüyamda seni gördüm sana seni sevdiğimi söyledim sende bana sarıldın hiç bırakmayacakmışçasına. Şimdi merak ettiğim bir şey var rüyalar gerçek mi olur yoksa tersine mi çıkar?

Dünde, bugünde, yarın da hep yanındayım, yalnızlığı hissettiğinde elini yüreğine köy, ben hep oradayım…

Eğer seviyorsan sevgine aşkına gülüne dikenine acısına üzüntüsüne huzursuzluğuna sevincine mutsuzluğuna hastalığına kısacası her şeyine katlanacaksın. Yapılan her ne olursa olsun, yapması zor gelmemesi lazım. Gerçek aşk o zaman belli olur. Benden tavsiye sevdiğinin ellerinden tut ve bir daha bırakma.

Elbet rüzgar ve deniz taşır emanetlerini, Bekle gün gelir güneşim bulacaktır seni, Akşamları balkona çık, gözlerini kapat, Rüzgar benim yerime öpecek seni….

Ey yar! Ömür boyu sana niyetliyim desem Allah kabul etsin der misin?

Göz damlalarının yanaklarına çizdiği ıslak patikaları seyret, seyret ki yalnızlığın acısını anlayasın. Dudaklarını okşayan tuzlu tanecikleri hisset, hisset ki daha güzel ağlayasın.

Gözlerin gözlerimi gözleseydi gözlerinle gözlerim göz göze gelirdi!

Güller hep ellerinde açsın ama dikenleri batmasın. Sevda hep seni bulsun ama seni yaralamasın. Mutluluk hep yüreğine dolsun ama beni unutturmasın.

Güneş için aydınlatmak, kuş için uçmak, rüzgar için esmek ne ise, benim için de seni sevmek aynısı… Seni seviyorum…

Hasret kapımda nöbet tutuyor… Biricik sevdiğim uzak bir yerde gözlerim hep ve sadece seni arıyor!

Her aşkın sonu değil mi bir avuç gözyaşı!

İçimde sakladığım bir şehirdesin, unutmaya kıyamıyorum, geceler karanlık geceler hüzün bu deli hasrete dayanamıyorum, ben sevmekten suçlu aşktan sanığım, hala sana aşık ve hala yanığım seni çok seviyorum…

İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydi hepsi parlıyordu ben seni güneşi seçtim bir güneş için bin yıldızdan vazgeçtim

İşte buna aşk denir be aslanım, buna zifiri karanlık denir. Oğulları olur aşkın, kızları olur; karı, yağmuru, tipisi olur. Çamuru bile olur; lakin gövdeni güneşin altına yaydığın bahar günleri parmakla sayılıdır. O parmakla sayılı anlar için, o birkaç yıl sonra zihninden fırlayıp fırlayıp tatlı bir yağmur olur.

Kaderde sevmekte vardır ölmekte sevmeyi seçtim ama sevmek ölmekten de beter…

Mevsimlerden sonbahardayım, senin yüzünden. Dünyadaki herkes için herhangi biri ama herhangi biri için dünyalara değersin.

Mutluluk; dikenler arasında açan bir güldür…

Sana olan sevgim içimde önce bir su birikintisi, Sonra gol oldu, daha sonra denize dönüştü, Şu anda okyanus, içime sığmıyor…

Sen hayatı yaşamaya değer kılan… Sen mutluluğu bana doyasıya tattıran ve sen özleminden uykularımı kaçıran biricik sevgilim; seni çok seviyorum…

Sen hiç denizin dibinde orman gördün mü? Olmaz deme çünkü ben senin gözlerinde ölülerin bile göremediği cenneti gördüm be gülüm.

Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız koyuyorum. Ne kadar özledim diye sorarsan, kalbimde bir gökyüzü taşıyorum bunun için seni çok seviyorum.

Seni tanımadan önce yalnızlığı, seni tanıdıktan sonra varlığımı, seni sevdikten sonra yaşadığımı, seni kaybettikten sonra bir hiç olduğumu anladım…

Sevgilim sev beni ki ben de seni seveyim.

Unutulmayan hatıralar vardır ki, bir gün bir yerde hatırlarsın, kiminle gittiğini unutamazsın. Unutulmayan kişiler vardır ki, hatırlamak sana acı verse de onu düşünürsün…

Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder, büyükleri yüceltir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükselttiği gibi.